Мини UV LED ламба за сушење нокти

490.00 ден

Мини UV LED ламба за сушење нокти

Шифра 3685

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3685 Ознаки:

Опис

Оваа ламба ти овозможува да постигнеш професионално сушење на лакот во удобноста на твојот дом. Одличен избор за оние кои сакаат совршено негувани нокти без да одат во салон.

Благодарение на нејзината преносливост и USB-кабелот, овој уред е одличен за патување. Можеш лесно да ја понесеш со себе за да го освежиш изгледот на твоите нокти на било кое патување.

Ако сакаш често да ги менуваш боите на ноктите, со користење на оваа ламба дома, можеш да заштедиш пари. Овозможува брзо сушење, овозможувајќи ти да експериментираш со различни нијанси и стилови.

Професионален изглед на ноктите – Ти овозможува да постигнеш професионален изглед на ноктите во удобноста на твојот дом. Без да се грижиш за искинати или извалкани нокти, твоите нокти ќе изгледаат беспрекорно.

Економична алтернатива на салоните за нокти – Користењето на оваа ламба дома значи дека повеќе не мора често да ги посетуваш салоните за нокти. Ова ти помага да заштедиш пари и време, давајќи ти контрола врз изгледот на твоите нокти.

Брзо сушење на лакот – Со оваа мини UV LED ламба, лакот се суши побрзо од кога било досега. Твоите нокти ќе бидат готови за само неколку секунди, заштедувајќи време и спречувајќи оштетување на лакот.

Пренослива и практична – Оваа светилка е компактна и пренослива, што ти овозможува да ја носиш насекаде. Со USB-кабел, можеш лесно да ја поврзеш било каде.

Технички карактеристики:

 • Две временски поставки: 60 секунди и 120 секунди;
 • Материјал: PC и ABS пластика;
 • Моќност: 6W;
 • Големина на производот: 129mm x 65mm x 15mm;
 • Бранова должина: 365 + 405nm;
 • Тип на гел: УВ гел за нокти/ЛЕД гел лак за нокти;
 • Работен век: прибл. 50000 часа;
 • Боја: по наш избор.

Начин на употреба:

 • Притисни еднаш за да го поставиш времето на 60 секунди,
 • Држи 2 секунди за да го поставиш времето на 120 секунди.