Сет за маникир и педикир

570.00 ден

Сет за маникир и педикир

Шифра 8114

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 8114 Ознаки:

Опис

Професионален сет за нега на нокти Gemei GM406
Сетот за маникир и педикир Gemei GM-406 ќе обезбеди квалитетна нега за нокти на раце и нозе.

Сега не треба да трошите дополнителни пари во козметички салони, поради едноставноста и практичноста на овој уред, дури и почетник лесно се совладува во ова прашање, Уредот е многу компактен, што дава можност да го понесете со себе на патување.

Ергономската рачка има нелизгачка обвивка, која ви овозможува да го држите уредот дури и со влажна рака, заштитното капаче го штити уредот од затнување на механизмот со прашина и нечистотија. Сетот за маникир и педикир Gemei GM-406 е опремен со три ролери. Со нивна помош можете да направите полирање и флексирање, филување на ноктите и во завршна фаза да им дадете дополнителен сјај со додаток за полирање. Прилично е лесно директно да ги менувате млазниците додека работите со уредот. За поголема удобност, обезбедена е една брзина. Уредот се вклучува со еден допир со прст. За ефикасно функционирање на уред за маникир, потребна е една АА батерија.