Сет за маникир и педикир

1,490.00 ден

Сет за маникир и педикир

Шифра 3324

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3324 Ознаки:

Опис

Електрична турпија за маникир и педикир

Подесив број на вртежи од 0 до 20000 rpm/min

Се контролира со помош на базата и овозможува добри работни услови

Промена на брзина во текот на работата

Комплетот вклучува брусилка, база и сет различни турпии за обликување и отстранување кутикули и шмиргли за полирање

Турпии со пречник: 2,35mm

Напон: 110-240V / 50-60Hz /DC 0 – 17V/2.5A

Моќност: 12W

Може да се употребува како за природни, така и за вештачки нокти

За професионално студио или домашна употреба

Димензии: 24 x 14,5 x 6,5 cm