LED Мини проектор за домашно кино

2,690.00 ден

LED Мини проектор за домашно кино

Шифра 4247

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                       info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4247 Ознака:

Опис

Мал проектор со високи перформанси, можете да уживате во квалитетни слики и видеа во удобноста на вашиот дом.

Вистинско театарско искуство.  Очекувајте мазна, светла, театарска претстава, во вашиот дом.

Брзо и лесно поврзете го со компјутер, телевизор, конзола за игри, камера, таблет, хард диск, ДВД плеер, или звучници, и подготвени сте да уживате. LED проекторот ја има секоја врска што ви треба, како HDMI, USB, AV, приклучок 3,5 mm, конекции со картички Micro SD.

Добро за деловно работење / бизниси – испорачајте уште поимпресивни, доверливи презентации на powerpoint. Тој е доволно компактен и мал за да го носите во торба. Со природна резолуција 320 x 240 пиксели за јасни и светли слики, обезбедува исклучителен квалитет на приказ.

Поддржува AV / CVBS / HDMI / USB мултимедијални интерфејси, за ДВД плеер, лаптоп компјутер, телевизија, конзоли за игри, итн.

Инфрацрвениот далечински управувач ви овозможува да уживате.

Карактеристики:

 • Тип на дисплеј: LCD
 • Матична резолуција: 320 x 240
 • Поддршка за резолуција: 1920 x 1080
 • Осветленост: 400 – 600 лумени
 • Сооднос на контраст: 800:1
 • Светилка: LED
 • Интерфејс: 3,5 мм аудио, HDMI, слот за TF картичка, USB
 • Напојување: 5V
 • Сертификат: CE, FCC, RoHs
 • Боја: Жолта
 • Тежина на пакувањето: 0,484 кг
 • Големина на производот: 12,50 х 8,50 х 4,50 см