Преносен мини проектор – 1080p

2,490.00 ден

Преносен мини проектор – 1080p

Шифра 4602

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4602 Ознака:

Опис

Технологија на приказ: LCD

Боја: 16,7 М

Осветленост: 10ans лумен

Контраст: 500:1

Физичка резолуција: 320 * 180

Максимална резолуција: 1920 * 1080

Тип на извор на светлина: LED извор на светлина

Работен век: 20000 часа

Вкупна моќност: 10 W

Влез на енергија: 5V 2A

Спецификација на објективот: повеќе леќи

Режим на работа: рачна проекција

Растојание: 0,54-3,2м

Големина на проекција: 2-85

Големина на производот: 8 * 87 * 49 мм

Нето тежина на производот: 150гр

Сооднос на екранот: 16:9

Звучник: 8 Ω 1W

Влезен интерфејс: AV, USB, TF картичка

Излезен конектор: Слушалки

Овој проектор е со вграден во HDMI, VGA, може да се поврзе со компјутер

UC28 + HDMI кабел за интерфејс  може да се поврзе со репровизирани мобилни телефони со лаптоп таблети Андроид.

Функција: читање U-диск, мобилен хард диск, SD-картичка, VGA HDMI поврзан на компјутерот, AV дури и DVD, сет-топ кутии.
[Поддршка 1080P HD]
Со VGA порта, HDMI интерфејсот може да го користи нашиот Mini VGA кабел директно поврзан со компјутерот;
Новата репродукција на сите формати се поддржани, максимална поддршка 1920 * 1080;
Големината на проекција може да достигне 20-80 инчи;
Поддржува сооднос на репродукција од 4:3 и 16:9; го поддржува следниот мобилен 1T хард диск.

Карактеристики:

1 дизајн на заптивки, ефикасна патека за ладење, во голема мера ја подобрува стабилноста и долговечноста на машината;
2.LED извор на светлина, долг животен век од 20.000 часа, повеќе светли бои и богати детали;
3 електронски зум функција, големината на сликата да се прилагоди;
4 професионални мерки за дијагностицирање и заштита на дефекти;
5 машински компактни и лесни, елегантен дизајн производи;
6,16:9 и 4:3 режим на слика Слободен трансформација;
7 ултра-тивка изолација дизајн отпорен на прав, живот без внатрешно чистење;
8,24W мала потрошувачка на енергија, повеќе енергија, повеќе еколошки;
9. богат функционален интерфејс: AV / VGA / USB / SD / HDMI;

Спецификација:

Систем за слика: LCD
Матична резолуција: 320*240
Поддржана резолуција: 1024*768
Светилка: LED
Влезен напон: 12V
Јазик: англиски итн
Осветленост: 40 Лукс
Контраст: 300:1
Објектив: F=125
Големина на сликата: 20-80 инчи
Растојание на проекција:1,25-3,8m
Режим на проекција: Предна проекција
Режим на работа: Рачен далечински управувач
Излез: слушалки
Влез: HDMI/VGA/AV/USB/SD