Класично нинтендо со 620 игри

890.00 ден

Класично нинтендо со 620 игри

Шифра 6001

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Со веќе инсталирани 620 игри, оваа конзола обезбедува неограничена забава. Уживај во класичните игри од минатото и откриј нови омилени игри.

Уживај во игрите со пријателите или семејството со двата џојстика што доаѓаат со конзолата. Искуството со повеќе играчи сега е уште подобро и подостапно од кога било.

Мини нинтендото е елегантно компактен, обезбедувајќи едноставно и преносливо решение за уживање во твоите омилени игри каде било во домот. Започни ја играта брзо и лесно без непотребни кабли.

Оваа конзола ја враќа носталгијата на класичните игри, но со модерни допири кои го подобруваат корисничкото искуство. Уживај во извонреден квалитет на слика и звук додека се враќаш во златното доба на игрите.

Само поврзи ја конзолата со ТВ-кабли и подготвен си да се забавуваш, без никакви комплицирани врски.

Забавувај се со 620 класични игри и помини време во уживање играјќи со пријателите.

Со импресивни 620 игри, оваа конзола е ризница на игри. Потсети се на твоето детство и покажи им ги на другите најпопуларните игри од 80-тите и 90-тите. Сите најдобри игри на едно место!

Уживај во играта со едноставни контроли со џојстик со само неколку основни копчиња.

Во пакетот се вклучени два класични контролери.

Технички карактеристики:

 • Конзола: 8-битна;
 • Игри: 620 ретро игри;
 • Димензии: 13 x 10 x 4.5 cm;
 • Димензии на контролер: 12.2 x 5.2 cm.

Сетот вклучува:

 • 1 x Нинтендо;
 • 2 x Џоистици / конторлери;
 • 1 x Аудио / Видео кабел за ТВ;
 • 1 x Адаптер.

Видео: https://www.youtube.com/watch?v=vJ560UAg0-w