Микрофибер пешкир за спортисти

390.00 ден

Микрофибер пешкир за спортисти

Шифра 4847

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4847 Ознаки:

Опис

Нашата крпа за ладење од микрофибер е задолжителен додаток за секој кој редовно вежба во теретана или се занимава со спортови на отворено. Овој иновативен пешкир обезбедува бројни придобивки што го прават твојот тренинг поудобен и поефикасен.

Со натопување на крпата во вода и истиснување, обезбедува моментално олеснување и ладење за време на интензивни тренинзи или спортски активности, овозможувајќи брзо намалување на телесната температура.

Со висока апсорпција на влага, овој пешкир ефикасно ја апсорбира потта и влагата од кожата.

Изработен од квалитетни микрофибер, овој пешкир е нежен за кожата и дава чувство на мекост и удобност, што го прави секој тренинг уште попријатен.

Со компактен дизајн, овој пешкир е лесно пренослив и лесно може да се вклопи во торба за вежбање или спортски ранец, што го прави совршен придружник за секој тренинг или спортски настан.

Технички карактеристики:

  • Материјал: мешавина на материјали што вклучува полиестер синтетички влакна како и најлон.
  • Големина: 88cm x 30cm.
  • Достапна во сина, црвена, сива и розе боја

Дополнителни информации

Одберете боја:

Сина, Црвена, Розе, Сива