Стегач за колено – Copper knee support

490.00 ден

Стегач за колено – Copper knee support

Шифра 3348

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Стегач за колено со компресивен дизајн кој ја намалува болката во коленото и ја зголемува циркулацијата на крвта

Овозможува соодветна потпора и помош при вежбање, трчање, планинарење и сл.

Има две еластични траки со кои се овозможува целосна стабилизација на коленото.

Големина: Универзална

Материјал: Најлон/Спандекс/Латекс

Се препорачува превентивно користење кај спортисти или кај луѓе со болка во колената