Електричен вакум масажер MDHL-K105

890.00 ден

Електричен вакум масажер MDHL-K105

Шифра 4742

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                       info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4742 Ознака:

Опис

Медицински ефект на оваа терапија се постигнува со помош на вакуум кој врши локално вшмукување на крв и лимфа во кожа од поткожно ткиво со што се напрегнува рефлексното влијание на крвните садови во внатрешните органи.

Ефекти од вакуум терапијата:

 • Подобрување на циркулацијата на крвта
 • Поткрепување на метаболизмот на кожните ткива
 • Ја зајакнува кожата
 • Вкочанетост во грбот
 • Го овозможува протокот на лимфата
 • Помага при разбивање на целулитот
 • Ја подобрува работата на дигестивениот систем
 • Ги стимулира нервните завршетоци на кожата

Вакум масажерот MDHL K105 има вградена литиум јонска батерија со долг век на траење. Се полни преку наменски УСБ кабел

Се вклучува со само едно копче, лесен за употреба.

Пред употреба препорачливо е местото да се премачка со етерично масло како би се спречило иритација на кожата.