Затегнувач за дефинирање на долна вилица

390.00 ден

Затегнувач за дефинирање на долна вилица

Шифра 4596

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4596 Ознаки:

Опис

Кажете збогум на подбрадокот и опуштените мускули на лицето!

Ова помагало за вежбање на вилиците ви нуди вежби за дефинирање на вратот, брадата и лицето

Создава ефект на тонирање и контурирање на обликот на лицето, подигнување на опуштената брада/подбрадок и елиминирање на масните наслаги околу вилиците и вратот претворајќи ги во совршена линија во форма на буквата V

Отстранете ги брчките на вратот и двојната брада

Стимулира 57+ мускули на лицето, јаболчниците и вратот со цел да постигне младешки изглед

Направен од силикон, без хемиски полнења и опасност од нус-појави, безбеден за користење во устата (материјалот за изработка е истиот кој се употребува за изработка на цуцли за бебиња)

Можете да го користите било каде, во било кое време

Ќе забележите резултати со само 10мин. секојдневна употреба

Начин на употреба: Исплакнете го затегнувачот под млаз млака вода. Поставете го помеѓу горната и долната вилица и загризете. Правете движења како за отворање и затворање на устата 10-15мин. дневно.