Декоративно соларно LED дрво

490.00 ден

Соларно LED дрво

Шифра 4321

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4321 Ознаки:

Опис

Надворешни водоотпорни соларни светла, идеални за надворешна декорација. Погоден за градина, дрвја, цветни леи, цвеќиња, ограда, двор, патека, пешачка патека.
Кога ќе падне ноќта, Соларното LED дрво ќе ја претвори вашата градина во привлечна сцена.
Надворешното градинарско светло има 30 бакарни жици, на кои има три супер-светли LED светилки.
Бакарните жици се доволно меки за да се обликуваат во различни шаблони што ги сакате, како што се цвеќиња, дрвја, огномет, тркала за траект, форми на срце, спирали итн.
Потребни се само 4-6 часа за целосно полнење на сонце и може да издржи 8-10 часа.
Можете да изберете постојан/променлив режим на блиц со притискање на копчињата „Mode“ под соларниот панел
Сончев панел со висок квалитет, користи 1 AA Ni-NM батерија на полнење
Бои RGB и LED бела
Карактеристики:
Должина – 85 см
Водоотпорен ip65
Начин на полнење: полнење на сонце, околу 6-8 часа

Висина околу 80 cm