Сет од 4 соларни ѕидни светилки

690.00 ден

Сет од 4 соларни ѕидни светилки

Шифра 3811

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3811 Ознаки:

Опис

Спецификации:
Материјал: ABS пластика + Сончев панел + LED светло
Боја на школка на светилка: црна
Боја на осветлување: Бела/Топло бела
Димензии: 10 см * 7,5 см
Број на диоди: 8 LED
Напон на батеријата: 1,2V
Капацитет на батеријата: 300 mAh
Време на полнење: 6 часа
Работно време: 8 часа
Водоотпорен степен: IP65
Идеални за: улица/ двор/ отворено/ ѕид/ мост
Стил: Практичен/Модерен

Материјал: Изработен од висококвалитетна ABS пластика, LED светло и соларни панели, усогласени со безбедносните стандарди и издржливи долго време.
Водоотпорна: Оваа надворешна ѕидна светилка е водоотпорна и против прашина, така што може да се користи нормално дури и во дождливи или снежни денови.
Соларна енергија: Оваа надворешна ѕидна светилка е со мала потрошувачка на енергија и заштита на животната средина со долго време на работа.
Применливи прилики: Најчесто се користи во прилики на отворено, како мостови, училишта, покрај патот, градина, двор и други места.
Лесно се монтира: Ѕидното светло може да се постави на ѕидот со зашрафување или со леплива лента