Соларна светилка со 5 модули за осветлување

550.00 ден

Соларна светилка со 5 модули за осветлување

Шифра 3891

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3891 Ознаки:

Опис

Соларна светилка со 5 модули за осветлување

Идеална за во случаи кога нема електрична енергија, за кампување, за ноќно читање, за во градина и секаде каде ви е потребно дополнително осветлување.

Мека и пријатна светлина која не е штетна за очите.

Кука за прикачување од нерѓосувачки челик

IP 66 степен на водоотпорност

Може да се наполни и преку наменски адаптер

Страничните 4 модули може да се поставуваат под различен агол за идеална осветленост

5 различни модови на осветленост и интензитет

Вградени 45 лед диоди

Потребно време за полнење преку соларен панел – 8 часа

Моќност 110 W

Димензии 14 x 11 cm (кога страничните модули се затворени)