Електричен распрскувач на боја

990.00 ден

Електричен распрскувач на боја

Шифра 2515

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 2515 Ознаки:

Опис

Електричен распрскувач на боја со вграден канистер од 600 ml

Брзо и лесно може да бојадисувате секакви површини во вашиот дом

Може да прска секаков вид на бои вклучително и бои на база на вода, на база на масло, поликолор, емајл и сл.

За сите молерски работи како ѕидови, подови, дрвени врати, огради, клупи, мебел и сл.

Чистење и одржување:
Пред и по употреба, прскајте разредувач за боја додека не излезе само чист разредувач од млазницата.
За потребите на одржување, распрскувачот одстранете го, испрскајте малку лесно масло за да ги подмачкате внатрешните делови. Садот за боја треба да се исчисти и со разредувач за боја.

Работи на 220 V електрична енергија

Моќност 75W

Капацитет 600 Ml

Притисок 0.8 mpa