Пренослив компресор со дигитален дисплеј за пумпање гуми на возила

1,490.00 ден

Пренослив компресор со дигитален дисплеј за пумпање гуми на возила

Шифра 7057

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 7057 Ознаки:

Опис

Со овој пренослив компресор се избегнува физички напор и драстично ти ја олеснува работата. Брзо го мери и прилагодува притисокот во гумите без никаква дополнителна помош.

LED светилка – Со помош на LED светилка можеш лесно и брзо да надуваш гума навечер, дури и ако нема осветлување на патот.

Не треба да се грижиш дали ќе ја напумпаш гумата доволно или не, бидејќи компресорот сам ќе се исклучи кога ќе ја надуваш до одреден степен.

Можеш лесно да го прилагодиш воздушниот притисок со помош на дигитален екран на кој ќе бидат прикажани сите бројки. Со помош на дигитален екран, можеш да ја поставите и саканата мерна единица – PSI, BAR или KPA.

Доволно е да го поврзиш компресорот со запалка од 12 V во автомобилот и со вентилот на гумата. Твојата гума ќе биде совршено надуена додека да трепнеш!

Преносливиот дизајн го прави овој компресор исклучително практичен за секојдневна употреба.

Преносливиот компресор се напојува со запалка од 12 V во твоето возило.

Главната цел на овој уред е брзо и ефикасно да ги надува гумите на твоето возило, без разлика каде се наоѓаш.

Кога ќе се најдеш во итни ситуации на патот, овој компресор со вградено LED светло ти обезбедува осветлување и можност за надувување на гумите, помагајќи ти да ги решиш проблемите брзо и безбедно.

Редовното одржување на правилниот притисок во гумите на твоето возило е од суштинско значење за безбедно и економично возење.

Како пренослив уред, овој компресор е совршен за патување и авантура.z

Технички карактеристики:

 • Материјал на производот: метал, пластика;
 • Големина на производот: 18 * 8 * 25cm;
 • Должина на кабел: 4,2м;
 • Напојување од автомобилот 12V.