Електричен тример за трева – Iskra DT2140

2,990.00 ден

Електричен тример за трева – Iskra DT2140

Шифра 4859

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категории , SKU: 4859 Ознаки:

Опис

Спецификации за Iskra DT2140 Електричен тример за трева

• Напон: 230V-240V ~ 50Hz

• моќност: 550W

• Брзина во празно: 10,000 вртежи во минута

• Дијаметар за сечење: Ø 300 mm

• Дијаметар на конец: Ø 1,6 mm

• Телескопска рачка: 22 см

• Должина на кабелот: 35 см

• Прилагодлива предна рачка

• Автоматско движење на конецот

• Систем за управување на тркалата

• Рачка од гума

• Димензии на пакувањето (во мм): 240 (L) x 110 (W) x 955

• Нето тежина: 1,9 кг

• Бруто тежина: 2,9 кг

• 24 месеци гаранција