Електричен тример за трева – Iskra DT2100

1,490.00 ден

Електричен тример за трева – Iskra DT2100

Шифра 4855

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категории , SKU: 4855 Ознаки:

Опис

Спецификации:

• Напон: 230V-240V ~ 50Hz

• моќност: 250W

• Брзина во празно: 12.500 вртежи во минута

• Дијаметар за сечење: Ø 220 mm

• Дијаметар на низата: Ø 1,2 мм

• Сечење на главата со две навои

• Должина на кабелот: 35 см

• Димензии на пакетот (во мм): 200 (L) x 105 (W) x 380 (H)

• Нето тежина: 1,3 кг

• Бруто тежина: 1,5 кг

• 24 месеци гаранција