Електрична косилка 1200W – ISKRA A01-004C

4,990.00 ден

Електрична косилка 1200W – ISKRA A01-004C

Шифра 4854

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Одлична, електрична косилка за трева од ISKRA.

Со компактен и модерен дизајн, и нова технологија за заштита и штедење,

ќе ви овозможи професионален финиш на вашиот тревник, по достапна цена!

• Моќност: 1200 W

• Напон: 230-240V~50 Hz

• Брзина на мирување: 3400 min-1

• Максимална ширина на сечење: 320 mm

• Прилагодлива висина на сечење: 30/50/70 mm

• 3 позиции за прилагодување на висината

• Волумен на кошница за трева: 30 L

• Пластично куќиште

• Тркала: предни Ø 140 mm, задни Ø 140 mm

• Димензии на пакетот (во mm): 570 (L) x 387 (Ш) x 295 (В)

• 24 месеци гаранција