Рачна батериска брусилка 12 V

2,990.00 ден

Рачна батериска брусилка 12 V

Шифра 4271

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4271 Ознаки:

Опис

Компактна, лесна безжична клипна брусилка со моќен издржлив мотор, низок шум, погоден за аголно брусење, лесна за ракување.

Брусилката е погодна  за брзо отстранување и обликување. Може да се користи за метални или неметални материјали, дрво и др.

Може да се применува за внатрешна декорација: жлебување на ѕид, сечење под, сечење керамички плочки, сечење цевководи и одржување на опремата, инсталација на вода и електрична енергија, сечење ПВЦ цевки и рутинско одржување.

Напон: 12V

Li-ion батерии: 1,5 mAh – две батерии

Полнач: 220 V

Брзина: 19.500 вртежи во минута.

Дијаметар на дискот: 76 mm

Навој на вретеното: M5

Тежина: 660 g.