Соларен сет за осветлување на домот

1,990.00 ден

Соларен сет за осветлување на домот

Шифра 3791

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3791 Ознаки:

Опис

Комплет за соларно осветлување GD-Lite 10 со 3 LED светилки, USB порта за полнење уреди, MP3 плеер, FM радио

Без разлика дали сте во изолирана област, кампување или за време на прекин на струја, соларниот комплет ви ги нуди сите погодности што ви се потребни: преносливо осветлување преку 3-те SMD LED светилки и полнење на мобилни телефони и други уреди од батеријата 6V 4Ah вклучена во систем.

Совршено за кога ќе снема струја.
Има 3 светилки со кабли од 3 метри и индивидуални копчиња за напојување
Доаѓа со соларен панел од 9W
Има MP3, FM радио и LED диоди
Има USB приклучок, корисен за полнење на телефонот
Сијалиците траат околу 10-13 часа
Се полни за 10-15 часа, преку соларниот панел.

Соларно полнење преку соларниот панел 9V 3.5W 3-7W

Извори на полнење: 220V полнач

USB 5V излезна напојување за уреди за полнење

Излез на струја од 6V за светилки

Овозможува полнење на различни уреди преку USB-портата

Време на полнење на 220V од батеријата 6V 4Ah: ~ 13-15 часа

Батерија на полнење 6V – 4Ah

Напојување: соларно или 220-240V, 50/60Hz.