Сет од 6 соларни светилки – пламен факел

1,190.00 ден

Сет од 6 соларни светилки – пламен

Шифра 3487

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3487 Ознаки:

Опис

Претвори го твојот двор или градина во целосно луксузен амбиент со поставување на овие соларни LED факели.

Твојата градина или двор сега ќе добијат целосно модерна и привлечна трансформација, а воедно ќе заштедиш и електрична енергија.

Факелот ја апсорбира сончевата енергија преку соларниот панел и ја претвора во светлина.

Водоотпорен дизајн со IP65 ниво на заштита од влез на вода при дожд, исто така осигури се дека го изложуваш на светло во текот на денот за целосно да се наполни батеријата.

Добрата изработка и квалитетните материјали обезбедуваат долг животен век на производот.

Светилките се со вградена Li-ion батерија (2200mAh). Може да светат околу 10 часа летен период и 6 часа во зима кога батеријата е полна целосно. Време на полнење: 4-8 часа.

Идеални за создавање пријатна и романтична атмосфера во твојот двор. Можеш да ги поставиш покрај патека, на тераса или околу цветните леи за да создадеш прекрасно осветлување кое ќе го збогати визуелниот впечаток на твојот простор.

Ефектот на пламен обезбедува доволно светлина за ориентација, но создава и пријатна атмосфера.

Идеален додаток за забави на отворено, скари или прослави. Нивниот ефект на пламен додава посебен шарм и топлина.

Технички карактеристики:

 • Димензии: висина 50cm x 7.5cm;
 • Моќност: 3.5W;
 • Материјал: пластика, алуминиум;
 • Капацитет на батерија: 2200mAh (3.7V Li-Ion);
 • Водоотпорен дизајн со IP65 ниво на заштита од продирање дожд.

МОЖЕ ДА СЕ КУПУВААТ И ПОЕДИНЕЧНО, ЦЕНА ЗА ЕДНА Е 240 ДЕН.