Сад за миење на овошје

1,090.00 ден

Сад за миење на овошје

Шифра 4396

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4396 Ознаки:

Опис

Овој сад е иновативна уникатна кујнска алатка која овозможува чистење на овошјето без раце, како и полесно, видливо и поздраво.

JOYLOOP – нов уред за чистење овошје, има креативен режим на миење со вртлог, за брзо и темелно чистење на секое овошје.

Понекогаш ни е мрзливо или уморно да ги миеме плодовите едно по едно како грозје, боровинка..така може да престанеме да уживаме. Со JOYLOOP- оваа алатка за чистење овошја, само вртете ја рачката, мазната ротирачка рачка ви помага да извршите центрифугирање-миење за само неколку секунди, а потоа можете да уживате во целосно чисти вкусни плодови. Покрај тоа, НЕ е потребна електрична енергија.

Во овој сад, меките јазичиња и долгите влакна постојано го превртуваат секое овошје, така што обезбедува миење со триење од 720 степени од сите правци за целосно чистење на овошјето. Целосната четка со влакна безбедно ја отстранува прашината, почвата, восокот, дамките и ги намалува земјоделските хемикалии или штетните остатоци на плодовите без да ги гребе плодовите.

Одводните дупки ја прават чистата основа и како цедалка, што значи дека кога ќе завршите со миењето на овошјето и ќе ја соберете цедалката, системот за самоодводнување дозволува валканата вода автоматски да се филтрира. Така, горната цедалка може да ја користите како голема корпа за перење овошен зеленчук посебно, додека големата чинија како сад за сервирање или сад за складирање храна.

Капацитетот е доволно голем за да подготвите видови на овошје за целото семејство или пријателите за време на фестивали или други забави.