Попуст!

Сад со ренде и цедилка за овошје и зеленчук

Original price was: 590.00 ден.Current price is: 460.00 ден.

Сад со ренде и цедилка за овошје и зеленчук

Шифра 3355

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3355 Ознаки:

Опис

Мултифункционален сад за зеленчук – ренде за зеленчук и овошје и сад со кој се отстранува водата од измиениот зеленчук.

За љубителите на различни видови јадења од зеленчук и салати и други кулинарски специјалитети, би било вистинска радост да поседуваат комбинацијата од сад и ренде.

Садот со ренде е прекрасен асистент во кујната, особено кога семејството ги споделува принципите на здрава исхрана. Комплетот со ренде и сад го олеснува рендањето и тенкото сечење на различни овошја и зеленчук.

Садот не е премногу гломазен и многу лесно се чисти бидејќи се вади. Додатоците за ренде се седум на број и имаат различна намена, во зависност од крајната форма што сакате да ја добиете – од ситно рендан морков и краставица, преку кришки домат или тиквички до ребрасти кришки за пржени компири.

Одделно има и пластична рачка на која можете да закачите тврд зеленчук, особено коренест зеленчук. Покрај сето ова, добивате и удобна пластична алатка за лупење компир.

Садот е тркалезен, на него е прикачена цедалка со иста форма која се вади. Ова помага да се ренда, мие и исцеди зеленчукот во истиот мултифункционален сад.

Садот е удобен со ергономска рачка и мали стапала што не се лизгаат на дното.

Карактеристики:

 • Материјал: PP (полипропилен)
 • Големина: 22 x ​​15 x 11 см
 • Тежина: околу 650 грама

Содржина на пакетот:

 • 1 парче. Сад – ренде со цедалка
 • 7 Рендињa (приклучоци за садот)
 • 1 Пластична алатка за лупење компири