Професионална преса за цедено овошје

2,790.00 ден

Професионална преса за цедено овошје

Шифра 3391

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Професионалната конструкција од цврсто леано железо со цедалка од нерѓосувачки челик, обезбедува подолготрајна употреба и безбедност, хигиена
Отстранлива чаша за лесно чистење, прилагодлива висина на чашката за сместување на различни овошја
Одлично за цедење нa сок од портокали, грејпфрути, лимони, лимети и друго, погодни за употреба дома или ресторан
Долга и лесна рачка со удобна гумена рачка.

Димензии: 28 x 19 x 40 cm