Мултифункционална алатка за итни случаи

590.00 ден

Мултифункционална алатка за итни случаи

Шифра 3835

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Со LED светло со прилагодлив зрак на едниот крај и 11 алатки за преклопување на другиот, оваа мултифункционална алатка содржи многу корисност во компактно пакување.

Батериската ламба има три поставки: целосна осветленост (90 лумени), ниска поставка за зачувување на траењето на батеријата и поставка за насочен зрак. Со лизгање на куќиштето на телескопскиот објектив се прилагодува фокусот на зракот од тесен рефлектор до широкоаголен рефлектор.

Во контурираната ABS рачка се сокриени сечилото за нож од 1 1/2″, мали ножици (со сечила 5/8″), шрафцигер Филипс #0, 1 /8″ и 1/16″ рамни шрафцигери, отворач за конзерви, отворач за шишиња, два отвора што служат како шестоаголни клучеви од 3/16″ и 1/4″ и кршач за прозорци и секач за сигурносен појас за употреба во итни случаи во автомобилот.

Батериското светло работи на батерии (не се вклучени во ретот)

Димензии: 19.3 x 3.5 x 3 cm