Уред за учење англиски јазик на забавен начин

790.00 ден

Уред за учење англиски јазик на забавен начин

Шифра 4226

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Уредот за рано образование со картички содржи 112 уникатно дизајнирани двострани когнитивни картички. Оставете ги малите деца да научат храна, возила, бои, имиња на животни, звуци на животни и интересни факти. Ова е одличен начин за нив да истражуваат различни можности, да ги подобрат своите когнитивни способности и да ги вежбаат своите вештини за слушање.

Когнитивните картички за деца се едукативни играчки за учење за момчиња и девојчиња на возраст од 2-5 год. Шарените илустрации и стандардниот изговор можат да го привлечат вниманието и интересот на вашето дете, што може да го задржи вашето дете вклучено неколку часа.

Когнитивната картичка е направена од висококвалитетни парчиња хартија, со заоблени агли и нема да ги повреди децата. Големина: 3,2×4,6 инчи – совршена рачна големина. Децата треба само да ја вметнат картичката во отворот за картичка за да ги научат зборовите што сакаат да ги научат.

Претворете го времето за играње во време за учење. Ова е креативен начин на едукација на мали деца! Силно се препорачува на родителите и наставниците кои сакаат да воведат или зајакнат визуелен речник. Научете ги децата ефективно да запомнат зборови. Совршен избор за наставнички материјали/игри во училница/предучилишна/предградинка и домашна настава.

Оваа детска флеш картичка е одличен роденденски подарок за девојчиња и момчиња над 1 година. Може да ги задржи вашите деца зафатени и да го намали времето поминато на гледање на екранот.

Спецификација:

Капацитет на батеријата: 380 mAh

Достапни во розова и сина боја

Пакет:

1* Машина за рано образование

112* двострани картички со 224 слики

1* УСБ кабел за полнење