Дрон со HD камера

2,490.00 ден

Дрон со HD камера

Шифра 4441

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Огромен број на функции и различни маневри и движења, сензори за стабилизација и навигација, апликација за контролирање на камерата, овој компактен, но издржлив и квалитетен дрон ви гарантира забава и убави моменти.

-1080p камера

-200м домет на далечинско

-45 минути времетраење на батерија

-Безбедносни LED светла

-VR mode

-Sport mode

-50 x zoom

Димензии 25 x 20 x 5 cm