Кристален епилатор за тело

320.00 ден

Кристален епилатор за тело

Шифра 4423

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4423 Ознаки:

Опис

Кристален епилатор за отстранување на влакна е иновативен уред за отстранување на несаканите влакна од телото без болка. Користи специјална кристална технологија која обезбедува ефикасно и безболно отстранување на влакна без оштетување на кожата.

Епилаторот има компактен и ергономски дизајн кој го олеснува користењето на кој било дел од телото. Опремен е со специјални кристални врвови кои сигурно се движат низ кожата за да ја зграпчат и отстранат косата од коренот. Оваа техника обезбедува подолготраен ефект во споредба со другите методи за отстранување на влакна.

Епилаторот може да се користи на различни делови од телото, вклучувајќи ги нозете, рацете, пазувите. Погоден е за различни типови кожа, вклучително и чувствителна кожа.