Епилатор и уред за нега на стопала 2 во 1

390.00 ден

Епилатор и уред за нега на стопала 2 во 1

Шифра 4458

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4458 Ознаки:

Опис

Епилаторот со на-но стакло е направен од премиум стакло и ABS материјали, со мазна површина, безбеден и доверлив. Нано технологијата Glass Hair Eraser за пилинг на мртвата кожа и го подобрува тонот на вашата кожа, не ја повредува кожата.

Безболен и лесен за употреба: Едноставно и практично за употреба, збогувајте се со традиционалните методи за отстранување на влакна, погодни за сите типови кожа. Ако вашата кожа се чувствува непријатно, обидете се да ја измешате со вода или крем за да ја намалите иритацијата на кожата.

Практично чистење и повеќекратна употреба: Отстранувачот на влакна од стакло лесно се чисти, само треба да го исплакнете со вода после секоја употреба. Овој производ можете да го користите и откако вашата кожа ќе се натопи во вода.

Широка примена и совршен подарок: Епилаторот од нано стакло е безбеден за употреба на зглобовите, рацете, нозете, градите и грбот за одстранување на сите несакани влакна. Уредот за нега на стопала е исто безбеден за употреба и нежно ја отстранува мртвата кожа.