Класична дрвена гитара

1,790.00 ден

Класична дрвена гитара

Шифра 4521

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4521 Ознака:

Опис

Гитара изработена од дрво

Идеална за сите возрасти и љубители на музиката

За почетници на млади или повозрасни генерации

Гитарата е лесна, дава солиден звук и има на неа шест жици (монтирани)

Исполнете ја Вашата желба да научите да свирите, воедно и почнете евтино, без трошоци за скапи професионални гитари

Дозволете им на Вашите најмили да влезат во светот на музиката и истата да биде дел од нивното детство!

Кога не знаете што за подарок, оваа гитара е одличен избор, особено за децата кои најмногу ќе се радуваат

Димензии на производот: 95x36x9 cm