Улична соларна светилка со далечински управувач

1,990.00 ден

Улична соларна светилка со далечински управувач

Шифра 4558

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4558 Ознаки:

Опис

Улична соларна светилка со моќност од 30 W

Соларен панел преку кој се напојува преку ден

Идеално за осветување на викендици, градини, влезови, камп приколки

Карактеристики:

Со светлосен сензор за активирање само кога ќе се стемни
Со далечински управувач
Поддржува 13-15 часа осветлување по целосно полнење
Моќност: 30 W
Соларен панел: 6V 15W, Макс 550mA
Боја ладно бела 6000K
Водоотпорен IP65
Димензии на панелот: 282 x 180 x 146 mm
Димензии на проекторот: 115 x 85 mm
Времетраење на светилката: 50.000 часа
Литиумска батерија
Опсег на примена: 6V-9V