Пренослив сет за миење на возила – 12 V

3,190.00 ден

Пренослив сет за миење на возила – 12 V

Шифра 4853

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4853 Ознаки:

Опис

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ:

ПП пластика и метален материјал
Капацитет на резервоарот од 16 литри
Извор на енергија: 12V DC приклучок за запалка за автомобил
Мембранска пумпа со мотор од 40 вати
Работен притисок: 2,0-6,0kg/cm2
Црево цевка од 6 m
Безбедносен филтер за мотор
Кабел за приклучок за запалка за автомобил од 3 метри

Димензии: Приближно 37 x 33 x 31 cm
Моќност: 12V DC, 40W

Содржина:
Кофа
Пиштол за прскање
Црево цевка

Напонски кабел 12 V