Табла и калкулатор за решавање математички задачи

890.00 ден

Табла и калкулатор за решавање математички задачи

Шифра 4783

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4783 Ознака:

Опис

Уред со помош на кој преку игра се учи математика за нивоа на аритметички вештини на детето, како собирање, одземање, множење и делење.
Практично и преносливо, совршено за вежбање математика во автомобили, авиони и патувања.
Калкулаторот помага при ментални аритметички вежби, развој на мозокот, зајакнување на знаењето, логичка вежба итн.
Оваа играчка за учење е одличен подарок за деца од 2-7 години.
Дигитален приказ, автоматско одредување проблеми, специјална обука и се лесни за употреба

На дигиталната табла се пишува со помош на специјално пенкало, а потоа се брише со само едно притискање на копчето за ресетирање

Има вградена батерија која се полни со помош на УСБ кабел на било кој полнач од мобилен телефон

Видео