Ротирачка подлога за тортa – 28 cm

390.00 ден

Ротирачка подлога за тортa – 28 cm

Шифра 4612

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4612 Ознаки:

Опис

Оваа чинија, со својата иновативна ротациона функција, ти овозможува без напор да постигнеш совршен декор на твоите слатки креации. Благодарение на мазниот и прецизен механизам за вртење, леснотијата на пристап до секој дел од тортата станува едноставна.

Ротирачката пластична плоча овозможува лесно и прецизно украсување на тортата. Ротацијата го олеснува пристапот до сите страни, овозможувајќи ти лесно да го постигнеш саканиот декоративен ефект без непотребен напор.

Со користење на оваа ротирачка плоча, дури и почетниците во уметноста на украсување колачи можат да постигнат професионални резултати. Вртењето овозможува конзистентност во работата, што резултира со беспрекорен изглед на секоја торта.

Благодарение на едноставниот ротационен механизам, оваа плоча го намалува напорот и заморот при украсувањето. Ти овозможува полесно да останеш фокусирана и прецизна во текот на процесот, без непријатност и напнатост.

Овој чинија е дизајнирана да прими различни големини на торти. Ова значи дека можеш да ја користиш за украсување торта од која било големина, давајќи ти поголема флексибилност и практичност.

Оваа ротирачка чинија за торта е идеална за ентузијасти за украсување кои уживаат во создавањето разновидни и естетски привлечни десерти. Тоа го олеснува постигнувањето професионални резултати дури и за рекреативците.

Слаткарниците можат да ја искористат оваа плоча за да ја зголемат ефикасноста и прецизноста при украсувањето колачи.

Секој кој сака да експериментира во кујната и да создава визуелно привлечни десерти може да има корист од овој производ.

Технички карактеристики:

  • Материјал: Пластика;
  • Димензии: Ф – 28cm, висина 6.5 cm
  • Достапна во бела боја