Beewax – Пчелин восок за полирање дрвени површини

390.00 ден

Beewax – Пчелин восок за полирање дрвени површини

Шифра 3892

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Нема на залиха

Категорија SKU: 3892 Ознаки:

Опис

Заштитите ги дрвените површини со помош на оваа традиционална метода. Пчелиниот восок се заснова на древна формула која ги третира и заштитува сите дрвени површини. Без силикон, масло, ГМО, парафин, токсини и абразиви.

Многу лесно се нанесува и дава фантастични резултати, давајќи му на дрвото свежина, свиленкаст изглед и блескав сјај, без да ги остава дрвените површини мрсни

Природен, нетоксичен и еколошки производ

Пчелиниот восок делува како заштитна обвивка на површините и долготрајно ја нагласува убавината на дрвото

Ја отстранува долгогодишно насобраната нечистотија и го враќа некогашниот изглед на вашиот под или дрвен мебел. Овој фантастичен восок не само што го чисти вашиот дрвен мебел и другите дрвени површини, туку и ги полира, давајќи им свежина и природен и блескав сјај.

Делува за отстранување на гребнатини, маснотии и нечистотија од обоените површини. Безбеден за употреба на сите видови обработено дрво. Формулиран да биде неутрален за бојата.

Ги чисти и полира дрвените подови! Едноставно втријте и гледајте како исчезнува насобраната нечистотија и вашата дрвена површина го добива својот поранешен изглед.

Дизајниран за употреба на модерни или старински видови внатрешно дрво, вклучително и фурнир, овој фин пчелин восок е погоден за обработка на сите природни видови дрво, вклучувајќи: бука, махагони, даб, бор, тиково дрво, орев, тис…

Тежина: 80 g

Состав: природен пчелин восок