Електрична брусилка 1300 W

1,290.00 ден

Електрична брусилка 1300 W

Шифра 4748

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                       info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4748 Ознаки:

Опис

Идеална за брусење и измазнување на различни површини, вклучувајќи метал, дрво, бетон и керамика. Се користи за отстранување на нерамнините и подготовка на површини за понатамошна обработка.

Оваа алатка е одлична и за сечење материјали како што се метални цевки, прачки, бетон, даски и дрво.

Може да се користи за ефикасно отстранување на ‘рѓата и оксидацијата од металните површини, враќајќи им го сјајот и продолжувајќи го нивниот животен век.

Оваа алатка е корисна за полирање и фино завршна обработка на површини, како што се дрвениот мебел или металните детали, давајќи им мазен и сјаен изглед.

Прецизна контрола – Овозможува на корисниците да имаат прецизна контрола врз работата, што е особено важно при сечење или мелење материјали за да се постигне саканиот резултат.

Цврста конструкција – Оваа алатка е направена од издржливи материјали и дизајнирана за долготрајна употреба, што ја прави сигурен партнер за различни работни задачи.

Ефикасно брусење и сечење – Аголната брусалка е моќна алатка која овозможува брзо и ефикасно брусење и сечење на различни материјали, вклучувајќи метал, бетон и дрво.

Повеќенаменска употреба – Оваа алатка е многу флексибилна и може да се користи за различни задачи, како што се отстранување на ‘рѓа, даски за сечење, брусење површини и многу повеќе.

Технички карактеристики:

 • Моќност 1300W;
 • Напон: 220V-50Hz;
 • Големина на диск 100 mm;
 • Број на вртежи од 11.000/min;
 • Насаден отвор на диск Ø100 mm;
 • Нето тежина 1680 g.