Авион – дрон со далечинско управување

2,790.00 ден

Авион – дрон со далечинско управување

Шифра 4377

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4377 Ознаки:

Опис

Одете на небото со далечински управуван авион. Овој импресивен авион е дизајниран за забава на високо летање и е контролиран со систем за далечинско управување со ракавици. Со својот елегантен дизајн и лесни за користење контроли, авионот нуди возбудливо летачко искуство за ентузијасти од сите возрасти.
Контролирајте ги движењата на авионот со вклучениот систем за далечинско управување со ракавици.

Авионот е направен од лесен и издржлив материјал од пена, што обезбедува безбедни и непречени летови. Авионот има елегантен и аеродинамичен дизајн за подобрени перформанси и стабилност на летот. Системот за далечинско управување со ракавици овозможува интуитивно и лесно ракување, што го прави погоден за почетници и искусни пилоти.
Батерија на полнење: Авионот и далечинскиот управувач доаѓаат со батерии што се полнат за удобна и одржлива моќност.

LED светла: Авионот е опремен со живописни LED светла, што ја подобрува видливоста за време на дневните и ноќните летови.

Стабилни перформанси на летот: Авионот е дизајниран за стабилни и непречени летови, обезбедувајќи пријатно летачко искуство.

Возбудливи воздушни авантури: Без разлика дали изведувате воздушни акробации или едноставно уживате во лежерните летови, авиокомпанијата нуди бескрајна забава и возбуда на небото.

Вградена камера која се поврзува со мобилен телефон преку bluetooth за гледање во живо

Димензии:32 x 11 x 42 cm