Сет од 10 соларни лед светилки

1,090.00 ден

Сет од 10 соларни лед светилки

Шифра 4399

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4399 Ознаки:

Опис

СОЛАРНА СВЕТЛИНА. Овие надворешни улични светилки имаат соларни панели, кои можат да ја апсорбираат сончевата енергија во текот на денот и автоматски да се вклучуваат ноќе за да заштедат енергија. Уживајте во бесплатното осветлување цела ноќ.
ВОДООТПОРНО. Нашите надворешни градинарски светла се направени од нерѓосувачки челик отпорен на корозија за долготрајна издржливост. Не грижете се дали овие светла за патеки се изложени на ветер и дожд.
ПОВЕЌЕ АПЛИКАЦИИ. Овие соларни надворешни светла се поставуваат на која било патека на отворено. На пример, тротоари, тераси, градини, патеки, тревници, дворови и други места на отворено се користат за осветлување на ноќта.
ЛЕСНО ЗА ИНСТАЛИРАЊЕ. Ве молиме свртете го прекинувачот за вклучување/исклучување на абажурот во положбата ВКЛУЧЕНО, потоа извлечете го долгиот шип на дното, инсталирајте го и вметнете ја светилката во мека земја. Светлото за соларна патека автоматски се вклучува ноќе и се исклучува во зори!
ЕЛЕГАНТЕН ДИЗАЈН. Овие водоотпорни надворешни светла се модерни и елегантни. Дури и да не се користат за осветлување, тие можат да се користат за украсување градини, дворови, тревници итн. Направете ја вашата градина и двор поубави.

Во пакувањето има 10 соларни LED светилки

Димензии: 5.5 x 32 cm