Очила за сонце со bluetooth слушалки

790.00 ден

Очила за сонце со вградени слушалки

Шифра 3634

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                       info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Интегрирани Bluetooth слушалки – Овие очила за сонце доаѓаат со интегрирани bluetooth слушалки, што Ви овозможуваат да уживате во омилената музика, подкасти или разговори додека возите, скујате, трчате, возите автомобил, пешачите и сл.  Без потреба од дополнителен уред, можете слободно да се движите додека сте поврзани.

Заштита од сонце и УВ – Со вградени висококвалитетни леќи, овие паметни очила обезбедуваат сигурна заштита од штетните сончеви зраци и УВ зрачењето. Очите се заштитени од отсјај и оштетување, подобрувајќи го твоето возење во сите временски услови.

Ергономски дизајн за возачи – Дизајнирани со посебен акцент на удобноста, овие очила имаат ергономски обликувана рамка која совршено се прилагодува на лицето. Тие се лесни и отпорни, обезбедувајќи стабилност без непријатност, со што ја оптимизираш твојата авантура.

Водоотпорни и издржливи – Способни да се справат со различни временски услови, овие паметни очила се водоотпорни и издржливи. Без разлика дали е дожд, снег или сонце, овие очила ќе ти обезбедат јасен вид и оптимална функционалност.

Уживајте во целосна слобода на движење со интегрираните Bluetooth слушалки што доаѓаат со овие очила. Без потреба од дополнителни уреди, поврзи се со твојот паметен телефони или други уреди и уживај во омилената музика, подкасти или дури остварувај повици без никакви ограничувања.

Технички карактеристики:

 • Материјал: висококвалитетна ABS;
 • Материјал на објективот: Полароидна леќа;
 • Верзија на Bluetooth: Bluetooth V4.1;
 • Работна фреквенција 2,4GHZ-2,480MHZ;
 • Опсег на безжична врска: 10 метри;
 • Капацитет на батеријата: 180 mAh (се полни).

Видео: https://www.youtube.com/watch?v=eVxS6-ptkjU