Судоку – електронска конзола за играње

390.00 ден

Судоку – електронска конзола за играње

Шифра 4369

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4369 Ознаки:

Опис

Оваа судоку подлога вклучува повеќе од 2 милиони загатки 9×9 и 8 нивоа на тежина. Опсег на тежина од лесен до тежок и можете сами да креирате судоку загатки! Дизајниран за деца од осум години и постари, но одлично за почетници од сите возрасти!
Ова е одличен начин да ги научите децата како да се забавуваат со бројки на мали години, наместо да растат заплашени од нив. Обезбедува доволно потешкотии за да ги предизвика и забавува дури и постарите деца и возрасните.

Ергономијата и дизајнот на екранот за заштита на очите од 3,5 инчи им овозможуваат на играчите удобно искуство со судоку сложувалки, можете да уживате во забавата во Судоку во секое време, секаде без хартија и пенкало. Одлична играчка за патување за долго возење со автомобил или авион.