Магична табла за цртање – Magic sketchpad

490.00 ден

Магична табла за цртање – Magic sketchpad

Шифра 3701

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Магична табла за цртање која вашите деца ќе ја обожаваат.

Со помош на оваа табла, децата развиваат способности за цртање, пишување, истражување

Направена од специфичен материјал кој дозволува цртање, бришење и повторно цртање стотици пати.

Работи на 4 ААА батерии (не се вклучени во сетот)

Сетот се состои од:
6 х Неонски фломастери
6 х слики
1 х табла
1 х држач со ЛЕД ламба
1 х крпа