Спајдермен ракавица – играчка за деца

490.00 ден

Спајдермен ракавица – играчка за деца

Шифра 4815

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4815 Ознака:

Опис

Децата можат да ја користат ракавицата за имагинативна игра дома, создавајќи свои суперхеројски авантури во удобноста на нивниот дом.

Оваа играчка може да биде одличен додаток на роденденските забави, обезбедувајќи им на децата интерактивна забава и повторно доживување на нивните омилени моменти.

Оваа играчка може да биде идеален подарок за децата кои сакаат суперхерои, давајќи им можност да се чувствуваат како нивните омилени ликови од стрипови и филмови.

Фрлачот на мрежата – Спајдермен е совршена играчка за сите мали обожаватели на овој омилен суперхерој. Инспириран од легендарниот лик Спајдермен, овој фрлач им овозможува на децата повторно да ја доживеат возбудата од авантурите со суперхерои во удобноста на нивниот дом.

Играчка што инспирира имагинативна игра – Фрлачот на мрежа поттикнува креативна игра кај децата, овозможувајќи им повторно да ги доживеат своите омилени сцени од филмовите за Спајдермен или да создадат свои авантури.

Физичка активност и координација – Оваа играчка ги поттикнува децата да бидат физички активни, а истовремено развиваат моторни вештини и координација на движењата.

Учење преку игра – Преку играњето со играчката Спајдермен, децата можат да развијат креативност, логично размислување и стратешки вештини, додека го истражуваат светот на суперхероите и пречките што мора да ги надминат.

Зголемување на самодовербата – Преку авантурите со Спајдермен, децата имаат можност да се чувствуваат како суперхерои, што може да ја зголеми нивната самодоверба и чувството за лична сила и способност.

Технички карактеристики:

  • Материјал: пластика;
  • Алатка за мрежа: 15 x 7,2 x 4,5 cm;
  • Ракавица: прибл. 22 x 13 cm.