Соларна ѕидна светилка

490.00 ден

Соларна ѕидна светилка

Шифра 4848

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4848 Ознаки:

Опис

Искористете ја моќта на сонцето со високо-ефикасни соларни панели, обезбедувајќи еколошко и исплатливо осветлување за вашите надворешни простори.

Уживајте во осветлувањето без проблеми со интелигентниот сензор од самрак до зори. Соларната ѕидна светилка автоматски се вклучува на зајдисонце и се исклучува при изгрејсонце, заштедувајќи ја енергијата и обезбедувајќи оптимална функционалност.

Изградена да ги издржи елементите, соларната ѕидна светилка има дизајн отпорен на временски услови, обезбедувајќи издржливост и перформанси во различни надворешни услови.

Искусете брз и едноставен процес на инсталација. Без потреба од жици, едноставно монтирајте ја соларната ѕидна светилка на кој било надворешен ѕид изложен на сончева светлина, овозможувајќи поставување без проблеми и без жица.

Подобрете ја естетиката на вашите надворешни површини со модерниот и стилски дизајн на соларната ѕидна светилка. Топлиот и амбиентален сјај додава допир на елеганција додека обезбедува функционално осветлување за градините, дворовите, патеките и влезните патеки.

Вграден сензор за движење кој ја активира светилката кога има движење пред неа на растојание од 5-8 m

Водоотпорна

Димензии 14.4 x 4.7 x 14.9 cm