Соларна улична светилка со далечински управувач

990.00 ден

Соларна улична светилка со далечински управувач

Шифра 4843

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4843 Ознаки:

Опис

Опис на производот:

Лесен материјал на телото: PC+ABS

Спецификации за соларни панели: монокристален силикон 5,5V 1,43W

Спецификација на батеријата: 18650 литиумска батерија 3.7V 1000MAH со заштита од полнење и празнење

Излезна моќност: 5V/7W по LED диода ( 6 LED диоди)

Време на полнење: 6 часа на сонце

Агол на сензор PIR: 360 степени

Растојание на сензори: 10 метри

Спецификации:

Режим на осветлување со копчиња:

– ИСКЛУЧЕНО: режим на исклучување, показното светло е црвено;

Режим 1: светлата се вклучени кога луѓето поминуваат, светлата се гасат кога луѓето заминуваат

Режим 2: светлата се вклучени кога поминуваат луѓе, 50% осветленост кога луѓето се отсутни

Режим 3: Автоматски свети кога е темно, се гаси при разденување

Предности на соларни ѕидни светилки:

Сончевиото водоотпорено светло за човечко тело е полесно за ракување, заштеда на енергија и заштита на животната средина, долг животен век, издржливост, ниска стапка на поправка на дефекти, висока стабилност на зрачење, едноставна инсталација ( Потребни се само 2 завртки кои можат да се фиксираат на надворешниот ѕид што може да се осветли со сонце. Лесен е за употреба, интелигентна контрола на светлината, без прилагодување, заштеда на енергија и удобен, што го прави вашиот дом поубав и интелигентен.

Опсег на употреба на соларни ѕидни светилки:

Соларната водоотпорна  ѕидна светилка е погодна за надворешни ходници, градинарски порти, тераси на покривот, излози, продавници, домови и други надворешни средини, без жици, без струја, исклучителна изработка, уникатен вкус.

Димензии: 33.5 x 18 cm + држач

Важен потсетник:

1. Бидете сигурни дека сончевата светлина е поставена така што нема да биде во сенка во текот на денот и подобро е свртено кон југ.

2. Наполнете ја сончевата светлина 6-8 часа под сонце пред првата употреба.

3.Ако ја тестирате светилката во текот на денот, ве молиме покријте го соларниот панел, инаку светилката нема да работи поради контролата на светлината.

Сончевата светлина со сензор за движење е идеален избор за надворешна средина, како ограда, двор, палуба, двор, градина, скали и други места на отворено.

Пакет вклучува:

1X Соларна светлина

1XДалечински управувач

Видео: