Новогодишни светилки на соларно напојување

590.00 ден

Новогодишни светилки на соларно напојување

Шифра 3839

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Ова прекрасно жичено светло свети во текот на ноќта, идеално за украсување на вашите градини, двор, тревник, трем, капија, двор итн.
Супер долго работно време, може постојано да работи повеќе од 8 часа ноќе ако панелот апсорбира доволно сонце во текот на денот
Водоотпорен, погоден за внатрешна и надворешна употреба
Панелот кој се напојува со соларна енергија е поставен на држач од 20 см.

Целосно соларно напојување со инсталирана батерија на полнење, без потреба од надворешно напојување.
LED светлото може да продолжи да свети околу 8 часа навечер по целосно полнење во текот на денот.
Одлично за Новогодишните и Божиќните празници, забава или други прослави.
Сензор за светлина кој автоматски ги вклучува светилките кога е темно.

Сетот вклучува 100 светилки поставени на кабел долг 10 м и соларен панел