Ски маска со филтер за дишење

590.00 ден

Ски маска со филтер за дишење

Шифра 4511

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Професионална маска за скијање која обезбедува максимална заштита од студени ветрови, снег и УВ зраци, ви дава многу попријатно искуство додека го правите она што го сакате

Заштитете ги лицето, ушите и вратот од сурови ветрови и екстремен студ

Се поставува со навлекување, може да се носи со кацига

Може да се користи и при сноубординг, возење мотоцикл или велосипед во зимски услови и сл.

Спречува акумулирање на влага

Овозможува слободен проток на воздух во пределот на устата и носот

Универзална: одговара на сите големини на главата

Материјал: поларен полиестер + спандекс, топол и мек материјал

Боја: црна