Универзален ротационен додаток за чешма

450.00 ден

Универзален ротационен додаток за чешма

Шифра 4429

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Овој производ овозможува лесно и ефикасно миење садови благодарение на различните режими на проток на вода, што го прави чистењето на секое јадење брзо и лесно.

Со овој додаток, можеш брзо и лесно да наполниш чаша со освежителна вода, што обезбедува постојан пристап до чиста и висококвалитетна вода за хидратација во текот на денот.

Мултифункционалноста на овој производ ја олеснува подготовката на храната, овозможувајќи ти брзо да ги наполниш тенџерињата и тавите со вода или темелно да ги измиеш зеленчукот и овошјето пред да готвиш или консумираш.

Покрај кујната, овој додаток е корисен и во бањата, овозможувајќи ти да го прилагодиш протокот на вода за поудобно искуство за капење или чистење.

Ротација од 360° – Служи за полесно миење на зеленчук, овошје, садови или раце и може да стигне до сите агли на мијалникот, додека повеќето други додатоци не можат.

Цврсто се прицврстува на славината, за да не падне дури и при силен притисок на водата. Погоден и за надворешен и за внатрешен навој, што го прави компатибилен со сите славини.

Може директно да се монтира на славини со O.D од 24 mm или да се користи со вклучениот адаптер за славина за да се инсталира на славини со големина од 20/22 mm.

Совршен млаз за сите намени – Темелно исплакни ја целата нечистотија од твоите садови и лесно измиј го мијалникот. Ќе можеш да го прилагодиш типот на млазот според твоите моментални потреби.

2 режими на испуштање вода – Едниот режим работи на принципот на силен и остар млаз кој е идеален за миење садови, мијалници, додека другиот тип на млаз е многу помек и попријатен, совршен за миење на лице и раце.

Технички карактеристики:

  • Материјал: ABS;
  • Надворешен и внатрешен навој;
  • Димензии: 9,5 x 3 x 2,5 cm.