Сет од 2 сигурносни вентили за бојлер против електричен удар

690.00 ден

Сет од 2 сигурносни вентили за бојлер против електричен удар

Шифра 4563

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4563 Ознака:

Опис

Универзален вентил, приклучок за водоводните цевки на бојлер или проточна чешма за заштита од електричен удар

Најнова мерка за заштита на животите и имотот на луѓето

Функција: Намалување на електричната енергија при протекување на струја за да нема фатални последици по корисникот

Материјал: ABS + бакар

Непречен довод на вода, не го попречува притисокот

Водоотпорен, топлински изолиран

Висококвалитетна конструкција, издржлив

Лесно се монтира

Димензии: 45 x 64mm / интерфејс: 20mm

1/2

Тежина: ~70гр.