WiFi 360° ротирачка камера за во фасонка

1,590.00 ден

Ротирачка камера во сијалица

Шифра 2043

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Безжична безбедносна камера која ќе ја подигне безбедноста на твојот дом. Оваа компактна камера со панорамски поглед од 360° обезбедува континуиран мониторинг на твојот дом, одржувајќи те тебе и имотот безбедни 24/7.

Камерата обезбедува деноноќно следење на твојот дом, што значи дека можеш да бидеш сигурен дека твојот имот е заштитен во секое време, дење и ноќе.

Оваа паметна камера обезбедува целосна покриеност на секоја точка од твојот дом(соба) благодарение на панорамскиот поглед од 360°. Нема слепи точки – ништо нема да ти избега од видикот.

Камерата е опремена со паметни опции за известување преку мобилната апликација, така што веднаш ќе бидеш известен за какви било неправилности во твојот дом, било да се тоа движење, бучава или други активности.

Инсталирањето на камерата е брзо и лесно, без потреба од професионални техничари. Исто така е многу лесна за користење, така што секој може лесно да ја контролира безбедноста на својот дом.

Можеш да ја поставиш во ходникот, дневната собаили која било друга просторија за да ги следиш настаните во реално време и да бидеш известен за какви било неправилности.

Ако имаш сопствен деловен простор, оваа камера може да биде корисна за следење на настани во канцеларија или продавница дури и кога не си присутен.

Додека си на одмор или патуваш, со камерата можеш да ги следиш настаните, па дури и да го снимаш материјалот за подоцна.

Доколку имаш домашни миленици, овој производ ти овозможува да го следиш нивното однесување додека си далеку од дома. Ова е корисно за одржување на безбедноста на твоите миленици.

Оваа безжична камера е лесна за поставување, само треба да го поврзиш системот за камера со сијалица за да ја поврзиш камерата со WiFi, што е многу практично. Може да се инсталира со користење на нормална основа на сијалицата E27, нема повеќе дополнителни чекори за инсталација.

Технички карактеристики:

 • Паметна IP камера 1080P HD;
 • Грло: Е27/ 110-240V;
 • Резолуција: 1080P (Full-HD) 2MP;
 • Мемориска TF картичка до 128GB (не е вклучена);
 • Потрошувачка: 2W x 4;
 • Заштита IP65;
 • Дневно и ноќно снимање (Infrared);
 • 4x дигитален зум;
 • Објектив: 3,6mm;
 • Сензор: CMOS;
 • Формат за компресија на видео: H.264;
 • Агол на гледање: 355°/90°(вертикално);
 • Поддржани мобилни системи: Android/iOS;
 • Димензии: 150 x 65mm;
 • Тежина: 290гр.