Ласерски проектор со светулки во зелено-црвена боја

1,190.00 ден

Ласерски проектор со светулки во зелено-црвена боја

Шифра 3308

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Идеални и за внатрешна и за надворешна употреба, ласерските светла се декоративни светла кои прикажуваат точки од светли бои на ѕидови, подиуми за танцување, пејзажи, базени, летниковци итн. и возбуда за вашиот дом, уредување или градина. Проектира црвена, зелена или комбинација од двете бои, како и изборно движење и поставка за блиц/пулс. Вклучениот далечински управувач за радио фреквенција ви овозможува да ја контролирате вашата ласерска светлина од речиси секаде во и околу куќата на оддалеченост до 10m.

Карактеристики:

Повеќенаменски празничен проектор со зелено-црвени шаблони со точки (светулки)

6 различни шаблони

Прикажува зелена или црвена боја поединечно, или комбинации од двете бои

Опсег на проекција: 10m

Покрива до 300m2

Напон: 240V

Димензии: 19 x 11cm

IP65 водоотпорен и при тешки временски услови како дожд, снег и мраз

Далечински управувач со контроли за движење на проекцијата, контрола на брзината и тајмер